STUDENCIE - popłyń w rejs żeglarski z ZUTem w maju 2024
- Chcesz poznać żeglarskie życie i nabrać nowych doświadczeń?
- Spędzić tydzień na prawdziwym jachcie?
- Odwiedzić kilka ciekawych miejsc na morzu Bałtyckim?
ORGANIZUJEMY DLA STUDENTÓW WI SUPER WYPRAWĘ / PRZYGODĘ / WYZWANIE
- Nie musisz mieć doświadczenia żeglarskiego!
- Rejs naprawdę dla każdego!
- Zobacz jak wygląda żeglarskie życie i popłyń w studencki rejs!
Więcej informacji o rejsie
- Rejs odbędzie się na jachcie Dar Szczecina - to piękny klasyczny drewniany jacht zapewniający szybką i bezpieczną żeglugę. Więcej o jachcie tutaj.
- Kapitanem rejsu będzie Wojciech Maleika, niektórzy mogą go znać, bo jest naszym wydziałowym wykładowcą.
- Planujemy dwa rejsy po 7 dni, terminy: 29.04-05.05.2024 (Majówka) lub 13-19.05.2024. Ruszamy i kończymy w Szczecinie (Dąbie).
- Dziekan wie o rejsie, kibicuje nam i pozwoli na opuszczenie zajęć pod warunkiem, że z każdym prowadzącym zajęcia w tym okresie odpowiednio wcześniej ustalimy zasady odrobienia tych zaległości.
- Rejs ma charakter żeglarski. Każdy uczestnik wykonuje obowiązki członka załogi – steruje, stawia żagle, pełni wachty nawigacyjne (w dzień i w nocy), sprząta, gotuje. Należy mieć tego świadomość, że stajemy się w tym czasie żeglarzami, a nie 5 gwiazdkowymi turystami. Leżaki na pokładzie i drinki z palemką podczas żeglugi to nie ta impreza. Za to jest coś zupełnie nowego, interesującego i ciekawego. Warto spróbować.
- W trakcie rejsu ważny też jest aspekt turystyczny - trasa rejsu zależna jest od pogody i dobierana przez kapitana uwzględniając zapowiadane warunki i możliwości. W zasięgu naszego rejsu jest np. Kopenhaga, Bornholm (to naprawdę piękna wyspa) czy Sassnitz (turbo wycieczka po klifach). Najczęściej udaje się odwiedzić 3 porty, ale to zależy od pogody.
- Aby wziąć udział w rejsie nie trzeba mieć żadnego doświadczenia żeglarskiego, nawet nie trzeba umieć pływać wpław. Trzeba mieć za to dobre chęci i być otwartym na nowe doświadczenia. W trakcie rejsu przejdziemy szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i żeglarstwa, wszystkiego powoli się nauczymy, głównie w praktyce.
- Posiłki przygotowujemy samodzielnie na jachcie w dobrze wyposażonym kambuzie.
- Całkowita cena rejsu to 1500 zł i obejmuje: wyżywienie, miejsce na jachcie, paliwo, opłaty portowe, koszty załogi stałej. Po stronie uczestnika dodatkowo jest dojazd na i powrót z jachtu (który jest w Szczecinie), ubezpieczenie turystyczne na czas trwania rejsu - koszt ok. 70 zł), koszty pryszniców w portach o ile są płatne, własne przyjemności w portach.
- Na rejs nie potrzeba mieć specjalistycznego wyposażenia, zamiast sztormiaka może być porządna kurtka przeciwdeszczowa. Reszta to zwykła odzież na zimniejsze i cieplejsze dni.
Liczymy na ciebie!
To nie jest jeszcze oficjalne zapisanie się na rejs (to zrobisz około 1 lutego), a jedynie wskazanie, że rozważasz swój udział.
Masz jakieś pytania? Pisz śmiało na: wmaleika@zut.edu.pl lub na samorzadwi@zut.edu.pl